VOLENDAM - Tijdens de eerste Avond met LEF kwamen ongeveer 40 partners, professionals en betrokkenen samen om in verschillende werkgroepen de thema’s binnen LEF (Opgroeien in een Kansrijke Omgeving) te bespreken. Het doel is om jongeren gezond, veilig en kansrijk te laten opgroeien. Tijdens deze avond werd bepaald welke speerpunten van LEF de komende periode extra aandacht moeten krijgen. De Avond met LEF vond dinsdagavond plaats in de Jozef in Volendam.


Inzicht uit jongerenvragenlijsten

Op het Don Bosco College en SG De Triade zijn vragenlijsten afgenomen onder leerlingen. De resultaten van deze vragenlijsten vormden de basis voor de gesprekken tijdens de bijeenkomst. Samen is gekeken welke onderwerpen nu het belangrijkst zijn en waar LEF zich de komende periode op gaat richten. Zo blijft LEF gericht werken aan een kansrijke omgeving voor jongeren. De komende periode werken we deze speerpunten verder uit in concrete acties. Welke acties dat zijn maken we bekend via onze website.

Afscheid wethouder

Tijdens de bijeenkomst stond burgemeester Rick Beukers ook stil bij de grote inzet van vertrekkend wethouder Vincent Tuijp voor Programma LEF. In zijn openingswoord sprak de burgemeester zijn waardering uit voor de rol die Tuijp de afgelopen jaren heeft gespeeld bij de ontwikkeling van het programma. Hij noemde hem de drijvende kracht achter LEF en prees zijn motivatie om samen met Team LEF te bouwen aan een brede aanpak rondom preventie, bewustwording en veiligheid voor onze jeugd. Tuijp vertelde dat hij trots is op waar het programma nu staat en dat LEF een brede steun van de gemeenteraad heeft. Hij gaf aan ook het volste vertrouwen te hebben in de toekomst van het programma.