BROEK IN WATERLAND - Het is eindelijk weer zover! Op zaterdag 9 en zondag 10 mei 2026 vindt de Kunstroute Broek in Waterland plaats. Tijdens dit kunstweekend openen meer dan vijftig kunstenaars hun huizen, ateliers en tuinen, en zijn er daarnaast werken te zien op verschillende openbare locaties. Zo verandert het dorp in een route om te ontdekken, te ervaren en aan deel te nemen, met onder andere schilderkunst, fotografie, keramiek, installaties, muziek, dans en performance.


Kunst verbindt

Dit jaar staat de Kunstroute in het teken van verbinding. Sinds de eerste editie in 2004 groeide de Kunstroute uit tot een tweejaarlijkse traditie, die iedere editie een divers publiek aantrekt. Kunst wordt hier niet alleen tentoongesteld, maar vormt vooral een aanleiding voor ontmoeting en uitwisseling tussen kunstenaars, bewoners en bezoekers.

Kunstenaars werken samen in gedeelde expositieruimtes, basisschoolkinderen doen mee, bewoners stellen hun huizen beschikbaar en vrijwilligers uit verschillende dorpsinitiatieven dragen gezamenlijk het evenement. De kleinschaligheid van Broek in Waterland zorgt voor een bijzondere sfeer.

Kunstenmakers: jonge inwoners doen mee

Voor de eerste keer stellen we dit jaar een nieuwe onderdeel van de Kunstroute voor: het project Kunstenmakers. Ongeveer 250 leerlingen van basisscholen De Havenrakkers en De Overhaal betrokken raken bij kunst. Zij werken samen met aantal lokale kunstenaars aan gezamenlijke kunstwerken. Deze worden tijdens het Kunstrouteweekend gepresenteerd aan publiek, ouders en dorpsgenoten.

Het project laat kinderen ervaren dat kunst maken iets is waar iedereen aan kan deelnemen en verbindt verschillende generaties binnen het dorp.

Kunst in de tunnel

Wat deze Kunstroute bijzonder maakt, is het project Kunst in de tunnel, een gemeenschapskunstwerk in de fietstunnel die Broek Noord en Broek Zuid met elkaar verbindt. Samen met de Broekse kunstenaar Karst-Janneke Rogaar maken schoolkinderen een ontwerp voor een muurschildering geïnspireerd door de natuur in Waterland.

Tijdens de Kunstrouteweekend kunnen bewoners en bezoekers meewerken aan het inkleuren van het ontwerp. Zo groeit het kunstwerk tijdens het weekend geleidelijk, met behulp van vele handen, tot een kunstwerk van alle Broekers.

Voor iedereen toegankelijk

Iedereen is van harte welkom om de Kunstroute te bezoeken, kunstenaars te ontmoeten en zelf deel te nemen aan de activiteiten. De Kunstroute is gratis toegankelijk en voor iedereen: van jong tot oud. Naast exposities zijn er optredens, kinderactiviteiten en informele ontmoetingsplekken met heerlijke versnaperingen verspreid door het dorp.

Laat je verrassen door de diversiteit aan kunstvormen, wandel door de dorp en beleef de bijzondere sfeer van Broek in Waterland. Het belooft een verbindend, inspirerend en feestelijk weekend te worden.

Kunstroute Broek in Waterland 2026

📅 Zaterdag 9 & zondag 10 mei 2026

📍 Diverse locaties in Broek in Waterland

🎟 Gratis toegang

🌐 www.kunstroutewaterland.nl